مقالات

#
از شطرنج تا راز جنگل؛ معرفی سبک‌های معروف دنیای بردگیم‌ها (بخش اول)

وقتی می‌خواهیم در میان آثار بی‌شمار موسیقی یا فیلم، یک اثر جدید پیدا کنیم، یکی از راه‌ها این است که سبک مورد علاقه‌ی خود را شناخته و در میان آثار تحت آن سبک به دنبال گزینه‌ی مورد علاقه‌ی خود بگردیم. بوردگیم‌ها نیز مانند هر عرصه‌ی دیگری دارای سبک‌های متنوع می‌باشند که در این سری مقالات، سعی خواهیم کرد شما را با انواع مختلف و مرسوم آن‌ها آشنا کنیم.

#
تاثیر تیپ‌های شخصیتی MBTI بر تجربه‌ی بازی‌های رومیزی – بخش سوم

در مقاله‌ی قبل به تیپ‌های شخصیتی ENTJ و ENTP پرداختیم و به بردگیم‌هایی که برای افراد با این تیپ‌های شخصیتی مناسب هستند اشاره کردیم. ابتدا اطلاعات کلی در ارتباط با شخصیت این نوع افراد و توانایی و استعداد‌هایشان راعنوان کردیم و در ادامه به نقاط ضعفشان پرداختیم. علاوه بر این، موارد و مکانیزم‌هایی که دوست دارند در بازی‌ها موجود باشند را ذکر کردیم. در این مقاله قصد داریم به دو نوع تیپ شخصیتی دیگر بپردازیم.

#
دو سر برد: بردگیم‌ها چه فایده‌هایی می‌توانند برای ما داشته باشند؟

بازی‌های رومیزی سرگرم کننده هستند، اما این فقط یکی از فوایدی است که تجربه‌ی آن‌ها می‌تواند برای ما داشته باشد. طی یک دهه‌ی اخیر، بردگیم‌ها بیش از هر زمان دیگری بین مردم محبوب شده‌اند و برای بسیاری از ما، یادآور خاطرات گذشته‌اند. در ادامه‌ی این مطلب، به چند مورد از فواید بازی با بردگیم می‌پردازیم.

منبع: BCFL
6 اسفند 1399 | 15:49
#
بهترین بردگیم‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ به انتخاب Board Game Quest

در راستای انتخاب بهترین بردگیم‌های ۵ سال اخیر، Board Game Quest لیستی از آن‌ها را مطابق با نظر خود منتشر کرده که در آن بردگیم‌های بسیار مشهور و جذابی هم به چشم می‌خورند.

منبع: BGQ
5 اسفند 1399 | 21:26
#
سنگ، کاغذ، قیچی، مهم‌تر از همیشه؛ معرفی مکانیسم‌های معروف دنیای بردگیم‌ها (بخش پایانی)

دنیای بردگیم دنیایی بسیار وسیع و شگفت‌انگیز است. بسیاری از افراد صرفاً در مورد بردگیم‌ها شنیده‌اند ویا فقط چند بازی را امتحان کرده‌اند، در حالی که نمی‌دانند خصوصاً در چند سال اخیر، این سبک از بازی‌ها تا چه حد گسترده و پیچیده و پرطرفدار شده‌اند. پس اگر به دنیای بردگیم‌ها علاقه دارید و می‌خواهید در موردشان بیشتر بدانید، این مطلب را دنبال کنید.

#
سیب زمینی داغ را قضاوت نکنید! - معرفی مکانیسم‌های معروف دنیای بردگیم‌ها (بخش چهارم)

دنیای بردگیم دنیایی بسیار وسیع و شگفت‌انگیز است. بسیاری از افراد صرفاً در مورد بردگیم‌ها شنیده‌اند ویا فقط چند بازی را امتحان کرده‌اند، در حالی که نمی‌دانند خصوصاً در چند سال اخیر، این سبک از بازی‌ها تا چه حد گسترده و پیچیده و پرطرفدار شده‌اند. ما در چند مقاله بیشتر مکانیزم‌ها را به شما معرفی خواهیم نمود. پس اگر به دنیای بردگیم‌ها علاقه دارید و می‌خواهید در موردشان بیشتر بدانید، این مطلب را دنبال کنید.

#
۱۰ بازی تاثیرگذار بر بازی‌های رومیزی مدرن

انجام بازی‌های رومیزی مدت زیادی است که وجود دارد. با این که قصد ندارم وارد تاریخچه‌ی طولانی بازی کردن شوم، اما گاهی خوب است که نگاه کوتاهی هم به عوامل موثر شکل‌گیری بردگیم به صورت مدرن داشته باشیم.

#
نقد و بررسی بازی Claustrophobia (First Edition)

بازی کلاستروفوبیا (Claustrophobia) هرچند که اثری کلاسیک و نسبتا قدیمی به حساب می‌آید، اما همچنان یکی از لذت بخش‌ترین تجربه‌های ممکن را برای علاقه‌مندان به سبک دانجن کرال به ارمغان می‌آورد و عنوانی کاملا سرگرم کننده است.