برترین آدمک‌های لگو از گذشته تا کنون: بخش اول

2 مهر 1399 | 03:15

آدمک‌های لگویی از دهه‌ی هفتاد میلادی به دنیای لگو وارد شده و نقش بسیار مهمی را در راستای گسترش محصولات این کمپانی ایفا کردند. استقبال از این آدمک‌ها به قدری قابل توجه بود که لگو به مرور از آن‌ها در بیشتر سری‌های خود استفاده کرد تا بتواند دنیای لگو را زنده‌تر کند. همچنین این آدمک‌ها در ادامه به لگو امکان استفاده از لایسنس‌های سینمایی برای اضافه کردن آن‌ها به دنیای لگو را داد که همین موضوع سبب گسترش هر چه بیشتر مخاطبان این سرگرمی گشت.

مقدمه

آدمک‌های لگویی از دهه‌ی هفتاد میلادی به دنیای  لگو  وارد شده و نقش بسیار مهمی را در راستای گسترش محصولات این کمپانی ایفا کردند. استقبال از این آدمک‌ها به قدری قابل توجه بود که لگو به مرور از آن‌ها در بیشتر سری‌های خود استفاده کرد تا بتواند دنیای لگو را زنده‌تر کند. همچنین این آدمک‌ها در ادامه به لگو امکان استفاده از لایسنس‌های سینمایی برای اضافه کردن آن‌ها به دنیای لگو را داد که همین موضوع سبب گسترش هر چه بیشتر مخاطبان این سرگرمی گشت.

در طول چند دهه، هزاران آدمک گوناگون طراحی و تولید شدند و هر ساله این آدمک‌ها دستخوش تغییرات مختلفی گشتند که خوشبختانه بیشتر این تغییرات مثبت بودند. همین مسئله سبب شده تا انتخاب لیستی از برترین آدمک‌های تاریخ لگو کاری بسیار دشوار باشد. در این نوشتار تلاش کرده‌ام تا لیستی از ۳۰ آدمک برتر تاریخ لگو فراهم کنم که هرکدام به علت داشتن ویژگی خاصی در این لیست حضور یافته‌اند. پیش از رفتن سراغ این آدمک‌ها باید اشاره کنم که انتخاب و رتبه بندی این لیست تماما نظر نگارنده بوده و علاوه بر معیارهای متعدد سنجیدن این آدمک‌ها، سلیقه‌ی شخصی نیز در انتخاب و رتبه بندی نقش داشته است.

شماره‌ی ۳۰: بازیکن هاکی

شاید بتوان گفت که این آدمک لگویی به نوعی بهترین آدمک ورزشکار در میان تمام آدمک‌های ورزشکار دنیای لگو است. در این آدمک جزئیات فوق العاده‌ای به کار رفته که قابل توجه‌ترین آن‌ها، تیغه‌های کوچک اسکی روی یخ است که در قسمت پای این آدمک قرار می‌گیرند. استفاده از چنین جزئیاتی در  سال ۲۰۱۱ بسیار قابل تقدیر است.

شماره‌ی ۲۹: مرد مکزیکی 

لباس‌های محلی مکزیک سرشار از رنگ‌های زیبا‌ و شادند و حتی نگاه کردن به آن‌ها به خودی خود می‌تواند برای بیننده مسرت بخش باشد. حال تصور کنید که چنین ترکیبی با ورود به دنیای فوق زنده‌ی لگو در نهایت به چیزی تبدیل خواهد شد؟ نتیجه آدمک مرد مکزیکی است، یکی از زیبا‌ترین آدمک‌های لگو که با کلاه مکزیکی، پانچو رنگارنگ و بشقاب تاکویی در دست که توجه هر کسی را جذب خود می‌کند.

شماره‌ی ۲۸: دو چهره

بدون شک شخصیت «دو چهره» با نام اصلی «هاروی دنت» یکی از محبوب‌ترین ضد قهرمانان کامیک‌های بتمن است که به خاطر پس زمینه‌ی داستانی و شخصیت دوگانه‌ای که دارد برای عمده‌ی مخاطبان قابل درک است. آدمک «دو چهره» بارها با طراحی‌های گوناگون در دنیای لگو ظاهر شده و هر کدام از این آدمک‌ها دارای خصوصیاتی قابل تحسین است. با این وجود، آدمکی که در سال ۲۰۰۶ در سری لگو بتمن عرضه شد، به نوعی دارای جذاب‌ترین طراحی میان آن‌ها است. دلایل برتری این مورد را می‌توان مدل موی منحصر به فرد آن در سال ۲۰۰۶، رنگ آمیزی سیاه و سفید و طراحی حالت چهره‌ی فوق العاده‌ی آن دانست.

شماره‌ی ۲۷: سر جایکو

فضای قرون وسطی از دهه‌ی هفتاد جز تم‌های اصلی تولیدات لگو بوده و این تم دوست داشتنی تا کنون در سری‌های بسیاری استفاده شده. بی شک شوالیه‌ها جز اصلی‌ترین عناصری هستند که می‌توان از یک فضای قرون وسطایی انتظار داشت. از سال ۲۰۰۵ تا کنون هرچند به  زرق و برق شوالیه‌های لگویی افزوده شد، اما همچنان سر جایکو با زره آبی رنگ خود و عقاب نقش بسته بر روی آن، رقیب قدرتمندی بر سر راه خود نمی‌بیند.

شماره‌ی ۲۶: سوپرمن

همراه داشتن ابزار و تجهیزات مختلف برای یک آدمک لگویی ویژگی مثبتی محسوب می‌شود، اما همانطور که سوپرمن کامیک بوک‌ها برای شکست دادن دشمنانش از تجهیزات اضافه‌ای استفاده نمی‌کند، سوپرمن لگویی نیز برای قرار گرفتن در لیست بهترین‌ آدمک‌ها نیازی به تجهیزات ندارد و تنها پرینت خوش کیفیت لباس و شنل قرمز رنگش برای این منظور کافی است.

شماره‌ی ۲۵: جنگجوی قبیله‌ای

دلیل قرار گرفتن این آدمک دوست داشتنی در این لیست، ماسک فوق العاده جذاب اوست که عمده‌ی افراد را به یاد ماسک جادویی بازی کرش بندیکوت (Crash Bandicoot) می‌اندازد. رنگ آمیزی شگفت انگیز در کنار طراحی زیبای این آدمک واقعا کم نظیر و قابل ستایش است.

شماره‌ی ۲۴: مولارام (Mola Ram)

سری ایندیانا جونز (Indiana Jones) یکی از قدرتمند‌ترین سری‌های لایسنس شده‌ی لگو بود که ست‌های فوق العاده‌ی چه از لحاظ معماری و چه طراحی در اختیار مخاطبان قرار داد. همچنین آدمک‌های بسیاری در این سری تولید شدند که هر کدام از آن‌ها دارای خصوصیاتی کم نظیر در زمان خود بودند. قابل پذیرش است اگر بگوییم آدمک «مولارام» دارای کاستی‌های بسیاری است و از نظر جزئیات به خاطر نداشتن تجهیزات و عدم وجود طراحی روی پاها، می‌توان خرده‌های بسیاری به آن گرفت. اما کلاه او آنقدر زیبا و منحصر به فرد طراحی شده که گویی مانند سدی عمل می‌کند و جلوی دیده شدن سایر ایرادات آن را می‌گیرد  و ما را مجاب می‌کند تا آن را بی چون و چرا در لیست خود قرار دهیم.

شماره‌ی ۲۳: جانی تاندر (Johnny Thunder)

طرفداران قدیمی لگو قطعا این شخصیت ماجراجو را به یاد دارند. از زمان اولین حضور او در سری Lego Adventurer تا کنون این شخصیت در سری‌های مختلفی ظاهر شده و حتی در هفت بازی ویدئویی لگو نیز نقش آفرینی کرده که این رقم یک رکورد در دنیای لگو به حساب می‌آید.

شماره‌ی ۲۲: بلاتریکس لسترنج

شخصیت پردازی بی نقص رولینگ از این شخصیت پس از همراه شدن با بازی فوق العاده‌ی هلنا بونهام کارتر در مجموعه فیلم‌های هری پاتر، موجب شد تا بلاتریکس لسترنج (Bellatrix Lestrange) به یکی از بهترین شخصیت‌های منفی این مجموعه تبدیل شود. آدمک بلاتریکس در آزکابان با طراحی حرفه‌ای خود، این شخصیت روان پریش را به بهترین شکل ممکن وارد دنیای لگو کرده و می‌توان آن را بهترین آدمک سری دوم Minifigures: Harry Potter برشمرد.

شماره‌ی ۲۱: زامبی

این آدمک دوست داشتنی اوج هنر لگو در وارد کردن عناصر داستانی به دنیای لگو است. این آدمک بسیار ساده و بدون هیچ تجهیزات دیگری است، اما جزئیات آن به قدری دلپذیرند که دل هر دوستدار لگو را به دست می‌آورد. در توصیف این آدمک در همین اندازه می‌توانم بگویم که انگار خود با پای خود به دنیای لگو آمده زیرا بعید است کسی در وارد کردن یک موجود خیالی ترسناک به دنیای لگو تا این حد تبحر داشته باشد.
ادامه‌ی این نوشتار را می‌توانید در اینجا مطالعه کنید.

دسته بندی: لگو

دیدگاه شما

درحال ثبت اطلاعات....