اخبار جدید از Portal Games و Pandemic: Hot Zone - Europe

28 خرداد 1400 | 23:29

به گزارش بازی مدیا، کمپانی Portal Games قصد دارد تا یک کمپین سرمایه گذاری جمعی برای پروژه‌ی جدید خود، یعنی بازی رومیزی «Eleven: Football Manager Board Game»، ایجاد کند. علاوه بر این، کمپانی آلمانی Z-Man Games نیز در رابطه با بردگیم جدید و جذاب خود، «پندمیک هات زون – اروپا»، جزییات بیشتری با طرفداران آن در میان می‌گذارد.

شرکت Portal Games از بردگیم Eleven: Football Manager Board Game رونمایی می‌کند

در ماه سپتامبر سال ۲۰۲۱، شرکت تولید کننده بازی‌های رومیزی لهستانی Portal Games، قصد دارد یک کمپین سرمایه‌گذاری جمعی در سایت Gamefound (یک پلتفرم سرمایه گذاری که سرمایه لازم برای پروژه‌ها را ایجاد می‌کند) برای بازی رومیزی «Eleven: Football Manager Board Game» راه بیندازد. در حال حاضر، اطلاعات مربوط به این بازی در سایت گیم فاند و در صفحه‌‌ای پیش نویس شده‌ (draft page)، قابل مشاهده هستند. در واقع منظور از صفحه پیش نویس شده این است که در پروژه همچنان ممکن است تغییراتی ایجاد شوند و صاحبان پروژه از نظرات و ایده‌های کاربران سایت Gamefound در رابطه با این بردگیم، استقبال می‌کنند. طرفداران این پروژه همچنان نمی‌توانند روی آن سرمایه گذاری کنند و می‌بایست صبر کنند تا کمپین در ماه سپتامبر ایجاد شود.

Eleven: Football Manager Board Game (ایلون: فوتبال منجر بردگیم)، توسط Thomas Jansen (توماس جانسن) طراحی شده و توسط کمپانی Portal Games منتشر خواهد شد. این بازی، برای نخستین بار توسط توماس جانسن با عنوان Club Stories (که یک بازی رومیزی یک تا دو نفره با مکانیزم همکاری مشترک است) منتشر شد. کمپانی Portal Games مجددا بازی کلاب استوریز را بررسی کرده و تصمیم گرفت تا تغییراتی اساسی در بازی ایجاد کند و یک بردگیم کاملا جذاب و هیجان انگیز دیگر منتشر کند.

به گفته‌ی شرکت Portal Games: «یازده (نام بردگیم) – به تعداد بازیکنانی که همیشه در زمین فوتبال حضور دارند اشاره می‌کند. بازیکنان اشخاصی هستند که روی عملکرد تیم تاثیر می‌گذارند و بهترین و یا بدترین تیم را تشکیل می‌دهند. اما هر تیمی می‌داند که برای اینکه در لیگ بتواند بهترین باشد، تنها خوب بودن بازیکنان کافی نیست و هرتیمی به یک مدیر فوق العاده نیاز دارد.»

 بردگیم ایلون یک  بازی رقابتی و استراتژیک یک تا چهار نفره است که شما را با دنیای فوتبال بیشتر آشنا می‌کند. وظیفه‌ی شما این است که تیم فوتبال خود را در طول یک فصل مدیریت کنید و موجب رشد و پیشرفت بازیکنان شوید تا بتوانند سایر تیم‌ها را شکست دهند. در طول بازی، شما می‌توانید اسامی جدید (مانند مربی، فیزیوتراپیست، متخصص روابط عمومی و غیره) به اسامی کادر فنی تیم خود اضافه کرده و آن‌ها را استخدام کنید. علاوه بر این، در طول بازی می‌بایست اسپانسر جذب ‌کنید، نقل و انتقال بازیکنان را به عهده بگیرید، بودجه تیم را مدیریت کنید، تاکتیک‌های هربازی را انتخاب کنید و به جایگاه تیمتان در شبکه اجتماعی نیز رسیدگی کنید. مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم تنها تعدادی از مواردی هستند که بازیکنان باید در بازی به آن‌ها بپردازند. بردگیم Eleven یک بازی مبتنی بر سناریو است و دارای شش سناریو گوناگون و جذاب است. همچنین، نحوه شروع و اهداف بازی هر کدام از سناریوها با یکدیگر متفاوت است. به طور کلی، در بازی Eleven: Football Manager Board Game شما باید تمام تلاش خود را کنید تا بازی‌ها را ببرید، به رده اول جدول لیگ صعود کنید و به همه ثابت کنید بهترین مدیر برای تیم خود هستید. 

نسخه‌ی تک نفره بازی رومیزی Eleven نیز موجود است و در این نسخه بازیکنان در شرایط‌های دشوار قرار می‌گیرند ( به عنوان مثال، باید مانع ورشکستگی تیم شوند  و غیره). منتظر خبرهای بعدی در ارتباط با این بازی جذاب باشید.

کمپانی Z-Man Games جزییات بیشتری در رابطه با بازی Pandemic: Hot Zone – Europe به اشتراک می‌گذارد

بازی «Pandemic: Hot Zone – North America» (پندمیک: هات زون – نورث آمریکا)، کارت هایی با عنوان Crisis Cards (کرایسیس کاردز) را معرفی کرده بود تا بازیکنان در طول بازی با چالش‌های جدید رو به رو شوند. در عوض، در بردگیم جدید کمپانی آلمانی Z-Man Games (زیمن گیمز)، با عنوان «Pandemic: Hot Zone – Europe» (پندمیک هات زون – اروپا)، کارت‌های جدید به نام «Mutation Cards» موجود هستند. این کارت‌ها موجب می‌شوند ویروس‌های موجود در بردگیم تغییر کنند و به بیماری‌های بسیار خطرناک تبدیل شوند. همانند بیماری‌ها، کارت‌های میوتیشن (Mutation Cards) نیز در سه رنگ قرمز، آبی و زرد در بازی قابل مشاهده هستند. رنگ هر کارت مشخص می‌کند جهش روی کدام نوع ویروس روی خواهد داد و از آنجایی که بازیکنان، هر سه رنگ کارت را باهم  بر زده و یک دسته کارت درست می‌کنند، هیچ کدام از بازیکنان نمی‌دانند چه زمان با چالشی جدید رو به رو خواهند شد. 

در بازی پندمیک هات زون – نورث امریکا برخلاف کارت‌های کرایسیس (Crisis Cards)، که به محض اینکه برداشته می‌شوند، تغییراتی در بازی ایجاد کرده و سپس کنار گذاشته می‌شوند، کارت‌های میوتیشن (Mutation Cards) بعد از اینکه رو می‌شوند، کنار گذاشته نخواهند شد و تا زمانیکه بیماری مختص آن کارت‌ها درمان نشود، روی فرآیند بازی تاثیر خواهند گذاشت.

 در نسخه‌ی پندمیک هات زون – اروپا، ویروس‌ها در برابر دارو‌ و درمان‌های پزشکی مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهند و مانند نسخه‌های قبلی پندمیک به راحتی از بین نمی‌روند. به همین دلیل، اگر بازیکنان بخواهند مکعب‌های یک شهر را از روی آن بردارند، به جای یک اکشن، به دو اکشن نیاز خواهند داشت. علاوه بر این، برخی از کارت‌های میوتیشن موجود در بردگیم، موجب می‌شوند ویروس‌ها در این بازی با سرعت بیشتری شیوع یابند. به عنوان مثال، کارت‌های میوتیشن «Asymptomatic Carriers» (آسیمپتوماتیک کریرز) باعث می‌شوند به یک شهری که جمعیتش همچنان مریض نشده است و مکعبی در آن موجود نیست، دو عدد مکعب اضافه شود. کارت‌های «Highly Contagious mutation card» (هایلی کانتیجس میوتیشن کاردز) نیز بازیکنان را وادار خواهند کرد تا تعداد بیشتری کارت‌ شهر (City Cards) را بکشند و شهرهای بیشتری را به ویروس آلوده کنند. 

آیا شما و تیمتان قادر خواهید بود بر این ویروس‌های جهش یافته و بسیار مقاوم غلبه کنید؟ 

دیدگاه شما

درحال ثبت اطلاعات....